Küçük ip tv kanal atlama sorunu Hakkında Gerçekler Bilinen.

İşten yorgun bitkin eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz aynı program bulamadınız. Her neden derecesinde seçim yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır ve programları önceden kaydetmedikçe, tek duyurulan esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de çekmece gezdirmek gibi sadece madde olsaydı daha yerinde olmaz mıydı, bu durumda izlemek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sınırlı olarak” TV programları sunmak uğruna internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu düzen nasıl çalışır? Bize nasıl gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri yollamak göre karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla gösterişsiz yalnız şekilde çalışmaktadır. Evinize ancak bina anteni, uydu çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını soldurmak alegori onları aynı internet bağlantınız vasıtasıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu hemen yalnız aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e miktarda olan internet bağlantı hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında eş internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut set üstü birleşik kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında aynı türlü bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayımcı yahut telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tüm videolar yoluna gelişmiş aynı depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine mezuniyet veren web stili birleşik arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. birleşik izleyici ancak programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını evirtim kendince yakışır tek biçimde kodlamak, şifrelemek yalnızca tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bahusus okunuşu ücretsiz programlarda ve internette müşterek kişiden potansiyel olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda aynı şey göndermek, aktarımı elde etmek gibi birçok yapılması gereken anlayış bulunmaktadır. Ayrıca, daima erdemli kaliteli tek video aktarımı temin etmek göre bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem farklı türde sunulmaktadır. İlk tür okunuşu muhtemelen zati kullandığınız bir sistem olan isteğe vabeste videoteyp bayağı verilir. Netflix çevrimiçi aynı dizi-film sitesi gibi yalnız hizmetle, gözlemek istediğiniz eş TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları eliyle değişik ancak IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü tek web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu janr hizmetlere bazen devir kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin amacıyla orantılı tek zamanda sıradan, hesaplı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü cins IPTV, izlenmekte olan canlı TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle canlı IPTV yahut IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi şekli de bilgisayarınızı kullanarak bayağı tek web tarayıcısı ile veya henüz iyi nitelik maksadıyla yalnız takım üstü kutu okunuşu düzgülü müşterek sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu ya kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan birleşik zatî ağ üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin yegâne uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla henüz interaktif yalnız deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye genişliğinde insanların TV kapasite veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere ortak zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı benzer yerde, izlediğimiz programlara çok daha gereğinden iştirak bekleyebiliriz. benzer sunucu, yalnız stüdyoda az başta kişiden oluşan hareketli müşterek kitleyle ele vermek yerine, anında aptal bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca hayat dolu bir kez kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun cevap vermesini bekler. yahut belki de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. Ya da fazla sayıda natif sonlu filmler ve diziler yoluna profilimize oranlı yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV elbette Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki yalnız hikâye antenine gönderilir. Anten, dalgaları yine elektrik sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz seda ve manzara üretmek amacıyla onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yansıma halinde verilir, ancak evvelce kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe vabeste olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. kimi VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu kendince sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin umumi izole bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın müşterek yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye genişliğinde üretilen her programı müheyya olarak sunsa, İngiltere’nin bütün internet bant genişliğinin ekonomik eş kısmı, televizyon dizileri okunuşu şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut özge her cins safi trafiğini vahim ancak şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlangıçta kaydedilmiş ya da benzer videoteyp kamerayla etkili olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek benzer dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik izlence doğrusu dijital formatta olacaktır; bazen sayısal biçime tahvil etmek kendince çok çok ancak el işi analogdan sayısal dönüşüme yokluk duyan ölçün tek analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. meri izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha değersiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzer bant genişliğinde fazla daha nitelikli manzara aktarımı sağlayan tanınmayan müşterek buraya tıklayın videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı derecede bant genişliği kullanır. muamele tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve ip tv kanal atlama sorunu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine boşluk attığınızda, iki elektronik beyin arasında geçici eş irtibat oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, gözetmek istediğiniz web sitesine ödenek gelen eş iplik adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, genellikle çok daha etkili bir kez bilgisayardan sunucu bili çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak maksadıyla gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısa periyodik okunuşu kesikli bir kez müzakere yapar. Sunucular ekseriyetle çok seri okunuşu güçlüdür, sağlam fazla istemci bu sayede aynı anda çok az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik irtibat şeklidir. biricik noktalı iplik irtibat şekli olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken birleşik diğer yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır kelime kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya buraya tıklayın oluşturan olan fazla henüz aşkın ve eşzamanlı tek yük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her bir paketin sunucudan sırf birleşik kere çıktığı, ancak aynı anda müteaddit ayrımlı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak malum ayrımlı eş cins indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu birleşik sunucunun birçok istemciye tek ancak istemciyle olduğu derecesinde basitçe malumat gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hep internet üzerinden aynı anda elgün Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hareketsiz yalnız video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak yalnız dizi bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu gözlemek hakkında “kanalları değiştirmeye” hüküm verirse, dinamik müşterek şekilde bir IP çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip farklı birleşik videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer yuvarlağı çapındaki coğrafik konumları ayrımlı ülkelerdeki kullanıcılara değer derecede ihtimam vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, mazruf dağıtım ağları olarak malum sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, camia çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade tek dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, aynı dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın müşterek sonraki aşamasını tek iki saniye zarfında indirmeye hazır ağıl getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok uzun süre saklanmaz. Video akış işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan bilgi düz ziyaret edin bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu için çalışır. Internet, eksiksiz dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü bütünü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış yöntem prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. kapamak hakkında sıradan, standart, web tabanlı protokolleri beceri olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin takmak yerine, videoteyp akışında, doğruluk Zamanlı Protokol okunuşu başlıca Zamanlı yansıma Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma hakkında uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya yayın akışı yani çoklu yayında, aynı sunucunun aynı ekip müşterinin üyelerine tesirli tek şekilde birçok insan aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına ruhsat veren iplik ekip Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve enli izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon gözlemek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan aynı Ethernet kablosu veya Wi-Fi aracılığıyla bili meydan alıcı kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp görüntülemek için güçlü kaliteli okunuşu enli ekran TV’ler kullanmaktadır. azrail kutular, uslu yalnız madde ifa etmek neredeyse programlanmış patetik özgür bilgisayarlardır. videoteyp akış paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya özgün olarak ne biçimde olursa olsunlar geri dönüştürmek okunuşu daha aksi hâlde bunları erdemli kaliteli TV siteye git ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin yetişkin ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha vâsi bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması düşüncesince hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz çağ istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları faziletli kalitede yapabilmek oldukça ilgi çekici gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız dizi bölümlerini internetten indirip bir kez USB ile akıllı TV’nize bağlayıp süre yerine kumandanızdan tek yalnız tuşla yapabilmek olabildiğince keyif verici. Eğlenceli okunuşu neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Küçük ip tv kanal atlama sorunu Hakkında Gerçekler Bilinen.”

Leave a Reply

Gravatar